,

Papież swiętuje Walentynki podczas spotkania z zakochanymi w Watykanie

przez Patrycja Kaminska

Tysiące zaręczonych par trzymających balony w kształcie serca oraz transparenty z napisem „Kocham Cię” zebrało się na placu Św. Piotra na niecodziennej walentynkowej randce – audiencji z papieżem Franciszkiem.

Według danych na placu Św. Piotra zebrało się ponad 20,000 przyszłych małżonków, pochodzących z 25 różnych krajów. Wszystkie pary, które wzięły udział w wydarzeniu, są w trakcie przygotowań do ślubu w Kościele Katolickim.

Oprócz wydarzeń kulturalnych, piosenek i tańców na scenie ustawionej przed bazyliką Św. Piotra, przyszli małżonkowie wypowiadali się na temat swoich związków i tego jak się poznali.

„Obecny papież jest nam bardzo bliski pod względem stylu życia, nowoczesnego modelu rodziny i tego kim jesteśmy”, powiedziała 29-letnia Francuska, zaś 24-letni Michael, który odszedł z Kościoła, twierdzi, że nowy papież to bardzo pozytywna zmiana.

Walentynki w Watykanie nie były jednak skierowane do par tej samej płci. Papież Franciszek jest przeciwny małżenstwom homoseksualnym, mimo iż nawołuje do wiekszej tolerancji dla gejów i lesbijek.

Poprzedni

W słynnej weneckiej galerii sztuki odkryto fałszywy obraz

Włoska kampania na rzecz sprzedaży Sardynii

Następny

Dodaj komentarz