Perugia nominowana do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2017

Średniowieczna stolica regionu Umbria została nominowana do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2017.

Perugia, słynne włoskie uniwersyteckie miasto, centrum kultury i sztuki, będzie konkurować o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2017. Inne miasta ubiegające się o to wyróżnienie to Cascais w Portugalii, Galway w Irlandii, Varna w Bułgarii oraz Newcastle w Wielkiej Brytanii.

Perugia przeszła do drugiego etapu pokonując inne włoskie miasto – Vicenza, a także szereg europejskich miast takich jak Alcobendas w Hiszpanii, Kaunas na Litwie oraz York w Wielkiej Brytanii.

Zwycięskie miasto zostanie ogłoszone w listopadzie. Oprócz tego, Perugia ma szansę stać się Europejską Stolicą Kultury 2019. Do tego tytułu nominowane są także inne włoskie miasta: Cagliari, Lecce, Matera, Ravenna oraz Siena.

Perugia jest niezwykle popularna wśród studentów, między innymi dzięki istnieniu Uniwersytetu dla Obcokrajowców, który przyciąga co roku około 8,000 zagranicznych studentów.

Najlepszą neapolitańską pizzę robi… Australijczyk?

Włoska fabryka stali zamknięta