,

Pierwsze w Polsce automaty do wyrobu pizzy !!!

przez Hanna Szendzielorz

Rybnicka firma Technoserwis podjęła się próby wprowadzenia na polski rynek automatów do wyrobu pizzy.

Pierwszą na świecie maszynę do wypiekania pizzy stworzył Włoch-Claudio Torghele. Automaty zadebiutowały na włoskim rynku latem 2009 roku, natomiast firma Technoserwis ma wyłączność na dystrybucję ich w krajach „nowej Unii”. Dotychczas zostały zainstalowane w Polsce cztery automaty, po dwa w Katowicach oraz Rybniku. Pierwsze maszyny „Pizza Apetita” pojawiły się na rybnickim kampusie uniwersyteckim, natomiast już za niedługi czas mają się pojawić w Warszawie (m. in. w Złotych Tarasach) i pozostałych miastach Polski.

 

Pan Grzegorz Kaszuba (właściciel firmy Technoserwis) zapewnia, iż maszyny Pizza Apetita nie są typowymi automatami sprzedającymi gotowe produkty. Pizza powstaje ze świeżych produktów, a pieczona jest na oczach samego zainteresowanego. Po wrzuceniu pieniędzy automat łączy gotową mieszankę na ciasto z wodą, wyrabia ją, po czym dodaje wszystkie składniki i wypieka w piecu. A to wszystko w ciągu 3 minut.

 

Technoserwis w ciągu dwóch lat zamierza wprowadzić do obrotu około tysiąc automatów na terenie całej Polski. Mają się one znaleźć w akademikach, szpitalach, stacjach benzynowych, dworcach. Właściciel jest świadomy ryzyka, którego się podjął oraz trudności związanych z wprowadzeniem na rynek takiej nowości.

 

Jak podaje radio RMF FM wynalazek Claudia Torghele został skrytykowany przez włoskich szefów pizzerii, którzy jednogłośnie twierdzą, iż pizza z automatu nie ma nic wspólnego z prawdziwą, świeżo upieczoną pizzą z tradycyjnych pizzerii.

Poprzedni

Lavazza podbija Argentynę

Neapol pod kurtyną

Następny

Dodaj komentarz