,

Plaga fałszywych pieniędzy we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

W dobie kryzysu po Włoszech krąży coraz więcej fałszywych pieniędzy, a ich ofiarami padają nie tylko zwyczajni obywatele czy turyści. Przekonali się o tym polscy dilerzy amfetaminy, którzy zostali oszukani fałszywkami przez afrykańskich przemytników.

Włoska policja odniosła ogromny sukces przejmując jedną z największych dostaw amfetaminy z Polski. Aresztowano 9 imigrantów z Afryki, zaś inne osoby oskarżono o współudział w przemycie. Niejako przy okazji, wykryto i zarekwirowano blisko 60 tysięcy fałszywych euro. Zatrzymano również 4 polskich kurierów narkotykowych.

 

Afrykańscy przemytnicy, zaopatrujący się u polskich dilerów, postanowili oszukać Polaków płacąc fałszywymi pieniędzmi. Gdyby nie interwencja włoskiej policji, polscy dilerzy prawdopodobnie nie zorientowaliby się, że banknoty były podrobione.

Włochy opanowała prawdziwa plaga fałszywych euro – obecnie po kraju krążą już nie tylko podrobione banknoty o nominale 50 i 100, ale także mniejsze nominały, dlatego bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa, rozmieniając lub wydając resztę nawet z 10 euro. Włoska Gwardia Finansowa odkryła, że duże ilości fałszywych banknotów są produkowane pod Neapolem, a następnie rozprowadzane na północy kraju. 

Poprzedni

Cmentarz na Monte Cassino pod ochroną państwa

Mieszkańcy Palermo toną w śmieciach

Następny

Dodaj komentarz