,

Planując wyprawę do Włoch pomyśl o taniej walucie

przez bedy

Coraz bliżej okres wakacyjny. Okres wyjazdów na wczasy, aby odpocząć. Wiele osób z pewnością pomyśli o wyjeździe poza granice naszego kraju i wypoczęcie w rejonach o pięknej pogodzie i krajobrazach. Tutaj oczywiście na myśl przychodzą Włochy, w których dla turystów istnieje wiele przepięknych miejsc. Wyjazd do Włoch to konieczność zakupu waluty. W tym przypadku potrzebne będzie euro. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie najlepiej dokonać wymiany, aby była ona bardzo opłacalna i pozwoliła na zredukowanie kosztów wyjazdu.

Bank

Pierwszym miejscem, w którym możliwe jest dokonanie wymiany waluty jest bank. Banki nadal mają spore zaufanie w społeczeństwie i wiele osób korzysta z ich oferty. Obowiązuje w nich jednak wysoki spread walutowy. Skutkuje to tym, że zakup waluty jest w nich bardzo nieopłacalny. Dużą kwotę oddajesz bowiem bezpośrednio do banku. Przy chęci taniego zakupu nie są to więc rozwiązania warte zainteresowania.

 

Kantory stacjonarne

Jest to kolejna możliwość zakupu waluty. W kwestii opłacalności jest odrobinę lepiej niż w bankach, ponieważ często spready są niższe. Wiele do życzenia pozostawia jednak bezpieczeństwo i wygoda wymiany. W kantorze bowiem konieczne jest kupowanie waluty za gotówkę. Możesz zatem zostać okradzionym w drodze do kantoru bądź otrzymać podrobione banknoty. Wygoda natomiast nie jest wysoka, ponieważ konieczne jest wypłacanie pieniędzy z konta i następnie wpłacanie już przewalutowanych na konto. Tworzy to dużo obowiązków i z komfortem wymiany nie ma nic wspólnego.

 

Kantory online

Poruszając temat kantorów online przechodzimy do nowoczesnych i naprawdę opłacalnych rozwiązań. Na tle dwóch pozostałych kantory internetowe wyróżniają się przede wszystkim bardzo niskimi spreadami walutowymi. Często wynoszą one nawet poniżej 1%, co jest naprawdę bardzo korzystną ofertą. Dzięki temu różnica pomiędzy sprzedażą a zakupem waluty jest minimalna. Stawiając na kantory online bardzo mocno zredukujesz koszty wyjazdu. Transakcje w tych systemach odbywają się oczywiście bezgotówkowo. Konieczne jest zatem posiadanie konta walutowego, na które zostaną wpłacone przewalutowane pieniądze. Założenie takiego konta jest darmowe. Bezpieczeństwo wykonywania transakcji również stoi na bardzo wysokim poziomie.

 

Społecznościowe platformy wymiany walut

Ostatnim przedstawionym przez nas rozwiązaniem są społecznościowe platformy wymiany walut. Umożliwiają one wymianę pomiędzy użytkownikami. To oni ustalają kursy po jakich chcą dokonać wymiany. Jako klient platformy będziesz mógł zatem samodzielnie wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę dla Ciebie. Z największego serwisu tego typu korzysta już ponad 190 tysięcy osób. Mowa oczywiście o Walutomacie (https://www.walutomat.pl/). Na platformie ze względu na to, że wymiany dokonywane są pomiędzy użytkownikami, nie występuje coś takiego jak spread walutowy. Pobierana jest jedynie prowizja wynosząca 0,2% wartości transakcji. Często jednak kursy są bardzo korzystne i za ich sprawą nawet po doliczeniu prowizji, wymiana pozostaje bardzo opłacalna.


Poprzedni

Włoskie skarby z listy UNESCO

5 rzeczy, które musisz zrobić w Londynie

Następny

Dodaj komentarz