,

Pod choinkę wino z Hitlerem?

przez Patrycja Kaminska

Włosi stanowczo protestują przeciw nowej marce wina, która ostatnio pojawiła się na rynku. Butelki czerwonego wina Stefanello di Reggio Emilia na etykiecie mają wizerunek Adolfa Hitlera.

O winie, które wywołało tyle emocji wśród Włochów, pisze dziennik „Corriere della Sera”. Podczas trwania świątecznej atmosfery i rodzinnych zakupów we włoskim sklepie pojawiło się wino z wizerunkiem Hitlera , które od razu wywołało wiele kontrowersji. Włochom nie podoba się przede wszystkim fakt, że produkt ten ma swoją premierę właśnie tuż przed Bożym Narodzeniem.

 

Trudno jednak sobie wyobrazić, aby ktoś kupił wino z Hitlerem jako gwiazdkowy prezent. Nowe wino nazywa się „Rosso Hitler” i stoi na półce obok trunków z podobiznami Benito Mussolini i Che Guevary. Produkt widnieje też na wystawie sklepu. Klienci i przechodnie są oburzeni; według nich promowanie wina z Hitlerem jako propozycji świątecznego prezentu jest „chore”.

 

Właściciel sklepu, pomimo licznych protestów i skarg, nie zgodził się na zdjęcie kontrowersyjnego wina z półek, gdyż, jak twierdzi, Hitler jest dla niego po prostu postacią historyczną. Jedyne co udało się wskórać to usunięcie butelek z winem z wystawy sklepu.

Poprzedni

Buone feste od redakcji wlochy.edu.pl – podsumowanie roku

Włochy: pięciometrowy święty Mikołaj z czekolady

Następny

Dodaj komentarz