,

Podróże, które nie kosztują dużo

przez bedy

Od czasu pojawienia się w Polsce tanich linii lotniczych każdy ma możliwość podróżowania po Europie niewielkim kosztem. Korzysta się z tego lecąc na wycieczkę indywidualną, w celu odwiedzenia rodziny za granicą, a także do pracy. W przypadku tanich lotów istnieje ciekawa opcja połączenia ich z noclegami w hotelach, które również są atrakcyjne cenowo.

Tani lot + tani hotel – to jest rozwiązanie!

 

Choć tanie loty oferuje wielu przewoźników, to nie gwarantują oni noclegów na miejscu. Takie rozwiązanie dostępne jest na specjalistycznych serwisach, które oferują pakiety bilety lotnicze + nocleg. Rozwiązanie tego typu pozwala na samodzielne zaplanowanie wycieczki, a jaki może być jej cel? Tani przewoźnicy latają praktycznie wszędzie po Europie. Na przykład irlandzki Ryanair oferuje niemal dwieście rejsów, zaczynając od Londynu i Dublina, kończąc na Grecji i Rzymie. Dzięki temu można zaplanować podróż, na którą złoży się tani lot i pobyt w dobrej jakości hotelu. W ofertach tego typu można przebierać, warto zwrócić uwagę również na City Break. To coraz popularniejsza forma wypoczynku, polegająca na 2-4 dniowym wyjeździe do wybranego miasta. Często korzystają z niej osoby wybierające się na wydarzenia sportowe lub kulturalne. Oferuje ona bilety lotnicze tam z i powrotem, a także zakwaterowanie na czas pobytu.

 

Tanie linie lotnicze – co warto wiedzieć?

 

Każdy tani przewoźnik ma swoje zasady. Wspomniany Ryanair również. Nie są one jakoś szczególnie uciążliwe, a zważywszy na oszczędności – przewoźnik stawia łatwe do spełnienia warunki. Niska cena biletu jest możliwa dzięki korzystaniu jedynie z małych lotnisk, co pozwala firmie na redukcję kosztów. Nie ma również zróżnicowania na klasy ekonomiczne i biznesowe, a pasażerowie nie dostają przydziału do konkretnego miejsca w samolocie, ani też darmowego poczęstunku. Biorąc jednak pod uwagę, że podróż po Europie to góra 3,5 godziny oraz fakt, że bilety lotnicze Ryanair są tanie, nie przeszkadza to w cieszeniu się wyprawą. Oczywiście trzeba liczyć się z koniecznością regulacji wszystkich kosztów już na miejscu.

 

Gdzie kupić pakiety i bilety?

O ile same bilety lotnicze można nabyć na stronie przewoźnika lub nawet na lotnisku, o tyle wspomniane pakiety z noclegiem to już inna sprawa. Ich dystrybucją zajmują się specjalistyczne portale. Warto je odwiedzać, aby nie przegapić korzystnych promocji i ofert, dzięki czemu podróżowanie po całej Europie będzie w zasięgu portfela przeciętnego człowieka. A gdzie turysta może się udać? To już zależy od jego indywidualnych preferencji. Samoloty tanich liii lotniczych docierają praktycznie do każdego zakątka Europy, można więc dostać się w rejon, jaki zawsze chciało odwiedzić.

Poprzedni

ABC o zwiedzaniu Włoch jachtem żaglowym

BilBOLBul: IX edycja Miedzynarodowego Festiwalu komiksów w Bolonii zakończona

Następny

Dodaj komentarz