,

Pojawili się szabrownicy na terenach po trzęsieniu ziemi

przez Patrycja Kaminska

We Włoszech na terenach zniszczonych przez trzęsienie ziemi zaczęli działać szabrownicy, którzy najpierw wywołują panikę wśród mieszkańców i nakłaniają ich do ucieczki, a następnie zaczynają rabować ich dobytek. Ściganiem ich szajek zajmują się karabinierzy, którzy patrolują najbardziej zagrożone miejsca przez całą dobę.

Sześćdziesiąt wtórnych wstrząsów zanotowano w regionie Emilia-Romania we Włoszech, gdzie we wtorek w trzęsieniu ziemi zginęło 16 osób, w tym 13 robotników w zawalonych halach fabrycznych. Rannych jest 350 ludzi, a bez dachu nad głową ok. 8 tysięcy. Jedną osobę uważa się za zaginioną.

 

Łączna liczba osób bezdomnych i ewakuowanych z zagrożonych budynków po wstrząsach we wtorek i wcześniejszym 20 maja wynosi 15 tysięcy. Straty łącznie szacuje się na co najmniej 1 miliard euro.

 

Włoskie media przedstawiają zdjęcia, obrazujące ogrom nowych strat w rejonie miasta Modena, gdzie runęło wiele domów, zakładów produkcyjnych i kościołów, których konstrukcja została naruszona w rezultacie poprzedniego wstrząsu.

 

Sejsmolodzy przestrzegają, że należy spodziewać się następnych silnych wstrząsów, gdyż obecna faza aktywności sejsmicznej jeszcze się nie skończyła. Zdaniem niektórych ekspertów, cytowanych przez środową prasę, wstrząsy w Emilii-Romanii mogą trwać nawet latami.

Poprzedni

Polacy promują Dzień Dziecka we Włoszech

Włoska mafia wiedziała o planach zamachów terrorystycznych

Następny

Dodaj komentarz