Polacy promują Dzień Dziecka we Włoszech

We Włoszech oficjalnie nie obchodzi się Dnia Dziecka – 1 czerwca jest zwyczajnym dniem, jednak od kilku lat dzięki inicjatywie polskich organizacji rozpowszechniana jest ta polska tradycja, w której Włosi coraz chętniej uczestniczą.

Włoskie dzieci nie obchodzą Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca, a prezenty dostają z okazji 6 stycznia, jednak w ostatnich latach stowarzyszenia polonijne na Półwyspie Apenińskim zaczęły popularyzować to święto i organizować różne imprezy z tej okazji.

Dawniej były one skierowane głównie do polskich dzieci. Z czasem jednak stowarzyszenia postanowiły otworzyć się także na włoskie dzieci i zwróciły się do lokalnych władz z prośbą o udzielenie patronatu i pozwolenie na zorganizowanie festynów w publicznych miejscach. I tak też w niektórych włoskich miejscowościach władze miast zaczęły wspierać polską inicjatywę.

Dzisiaj w każdym regionie Włoch, gdzie znajdują się większe skupiska Polaków, są organizowane imprezy z okazji Dnia Dziecka i nie są już tylko skierowane do polskich dzieci, ale do wszystkich mieszkających w danym regionie. Ulotki i plakaty, informujące o imprezie, są drukowane w dwóch językach – włoskim i polskim.

Oszczędności we włoskim rządzie ciąg dalszy

Pojawili się szabrownicy na terenach po trzęsieniu ziemi