Policja nakłada sankcje na rodziców wagarujących dzieci

Jak podają włoskie media, 82 rodziców zostało zgłoszonych na policję w Neapolu za nie przestrzeganie obowiązku szkolnego i nie nakłanianie swoich dzieci do chodzenia do szkoły.

Dorośli zostali oskarżeni o pozwalanie swoim dzieciom na częste opuszczanie szkoły i w konsekwencji zaniedbywanie ich edukacji, jak donosi dziennik La Repubblica.

Sankcje dotyczą około 50 neapolitańskich dzieci, w większości w średnim wieku szkolnym. Wielu z tych uczniów pochodzi z trudnych środowisk, a rodzice połowy z nich mają przeszłość kryminalną.

We Włoszech edukacja jest obowiązkowa przez 10 lat, od 6 do 16 roku życia. Dla rodziców dostępne jest także Czasowe zwolnienie podatkowe ze względu na koszty związane z edukacją dzieci.

Ryzyko odwołanych lotów ze względu na strajki na lotniskach

Codice penale, o historii włoskich kodyfikacji karnych