Polskie jedzenie we Włoszech

przez redakcja

Postanowiłam poszerzyć temat kulinariów kontynuując wirtualne poszukiwania polskich barów, jadłodajni i restauracji we Włoszech. Niestety nic nie znalazłam. Polskie pierogi, bigos czy polski sernik jak narazie wydają się nieosiągalne.

Poszukując w internecie nowości, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu odnalazłam tylko ślad prawdopodobnie już nieistniejącej polskiej restauracji Ivon z Rzymu, jak i stronę internetową Polska Bar z Mediolanu,która od czasu do czasu organizuje polskie aperitiwy.

Dla ciekawych dołączam link :
barpolska.com/divertimento.asp

Wracając do tematu sklepów spożywczych odnalazłam natomiast interesującą stronę internetową polskiego sklepu spożywczego online, więc ci z was którzy mają ochotę na polskie smaki , a w waszej okolicy nie ma żadnego polskiego rynku, bądz sklepu, sugeruję zajrzeć na stronę: www.polandia.it

Dostawy są organizowane na całym terenie Włoch.
Uważam, że otwarcie polskiej gastronomii tutaj we Włoszech mogłoby być świetnym pomysłem, tym bardziej, że polska kuchnia ma sporo do zaoferowania i może zaspokoić gusta najbardziej wysublimowanych podniebień.
Tak więc jeśli ktoś z was, wie gdzie we Włoszech istnieją lokale, w których serwuje się polskie dania. Gdzie istnieją poskie bary czy restauracje, piszcie!

Materiał przygotowany przez:

Poprzedni

Autokarem do Włoch: z ziemi włoskiej do polskiej, czy warto?

Opodatkowanie Polaków we Włoszech

Następny

1 komentarz do wpisu “Polskie jedzenie we Włoszech”

Dodaj komentarz