Polskie przedszkole w Katanii już działa!

Z inicjatywy stowarzyszenia „Amici dell’Europa” powstało polskie przedszkole w Katanii. Uroczysta inauguracja placówki edukacyjno-wychowaczej odbyła się 8 listopada br. w Istituto San Filippo Neri na Via V. Giuffrida 208 w Katanii.

W ramach projektu „Przedszkole” w tym roku kalendarzowym odbędzie się 8 zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku od 2-5 lat.

Uroczysta inauguracja odbyła się w lokalu udostępnionym na zajęcia przedszkolne przez dyrektora Istituto Salesiano San Filippo Neri. Gali przewodniczyli: prezes Stowarzyszenia „Amici dell’Europa” Aleksander Fortini, Konsul Generalny RP w Katanii Gerard Pokruszyński, asesor ds. rodziny w Katanii Marco Belluardo, dyrektor oratorium oo. Salezjanów Lorenzo Barletta, ksiądz Tomek Blok oraz nauczycielki: Ewa Niewadzi i Anna Zaporowska.

Konsul Generalny RP w Katanii, Pan Gerard Pokruszyński wyraził swoje zadowolenie z faktu, że inicjatywa doszła do skutku. Jak podkreślił, projekt „Przedszkole” pozwoli dzieciom poznać lepiej język polski, a tym samy umożliw im w przyszłości kontynuowanie edukacji w szkole polskiej, która wkrótce dzięki staraniom Konsulatu, powstanie w Katanii.
Prezes Aleksander Fortini wyraził swoją radość z powodu dużego zainteresowania polskich rodzin w udziale ich dzieci w zajęciach przedszkolnych. Jak powiedział: „Również takie inicjatywy, jak nasza, pozwalają poznać bogactwo tradycji i kultury narodów europejskich i kształcą nową tożsamość młodych Europejczyków”.

Tematem zaplanowanych zajęć ze względu na zbliżające się święta, będę polskie zwyczaje i tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia. Podczas trzygodzinnych zajęć prowadzonych przez polskich pedagogów za pośrednictwem gier i zabaw edukacyjnych dzieci będą miały okazje poznać lepiej język i kulturę polską.

Po spotkaniu inauguracyjnym dzieci wraz z pedagogami udały się na pierwsze zajęcia.
Info na temat przedszkola: tel. 340 61 56 369, e-mail: [email protected].

KRAKÓW:przegląd współczesnego kina włoskiego MittelCinemaFest 2008

Wielka akcja malowania bombek. Przyłącz się i Ty!