,

Pomoc psychologiczna dla włoskich polityków w Pizie

przez Patrycja Kaminska

Politycy z miasta Piza we Włoszech mogą liczyć na wsparcie wyspecjalizowanego zespołu psychologów, dzięki powstaniu specjalnego punktu pomocy psychologicznej przeznaczonego dla polityków, którzy stracili pracę.

Specjalnie dla polityków, którzy stracili ważne stanowisko czy zostali odsunięci od władzy miasto Piza przygotowało specjalny punkt pomocy psychologicznej. Przyczyną depresji i złego samopoczucia wielu polityków są rządowe oszczędności i konieczność likwidacji wielu stanowisk.


Dlatego też twórcy punktu pomocy psychologicznej w Pizie są przekonani, że pomysł ten okaże się niezwykle pomocny w dobie kryzysu, jako że przewiduje się, że bezrobotnych polityków z biegiem czasu będzie przybywać. Zazwyczaj nie potrafią oni sobie poradzić z utratą prestiżowego stanowiska, przyzwyczajeni do wysokich pensji i wielu przywilejów, zaś powrót do innego rodzaju pracy bywa trudny.


Miejscowy dziennik „Il Tirreno” ogłosił, że pomocy politykom z depresją będzie udzielał zespół wyspecjalizowanych psychologów, którzy zadbają o ułatwienie byłym politykom powrotu do normalnego życia szarego obywatela.

Poprzedni

Włoska strona internetowa podsumowująca obietnice polityków

Czy Wenecja uzyska niepodległość?

Następny

Dodaj komentarz