Pomyliła świeczkę na tort z petardą

Matka świętującego urodziny 12-latka wzięła petardę ze świeczkę i kazała ją umieścić na środku tortu. W trakcie składania życzeń zapalona petarda wybuchła. Rannych zostało kil-kanaścioro dzieci, wśród nich jubilat.

W miejscowości Ripoli w Toskanii kobieta wyprawiła w restauracji urodzinowe przyjęcie syna. Petardę pod nazwą „Kobra”, której sprzedaż jest zakazana nieletnim, przyniósł jeden z jego kolegów.

Kobieta zorientowała się już wcześniej, że petarda jest niebezpiecznym ładunkiem wybuchowym, jednak w momencie składania życzeń przez nieuwagę umieściła petardę zamiast świeczki na urodzinowym torcie. Kiedy ją zapaliła, petarda wybuchła raniąc kilkanaścioro dzieci oraz jubilata. Niektórzy uczestnicy przyjęcia trafili do szpitala. Żadne dziecko nie jest w stanie ciężkim.

Samolot z włoskimi pasażerami wpadł w dziurę powietrzną

Nagroda za wyłączenie automatów do gry