,

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum Rzymu?

przez bedy

Port lotniczy Ciampino jest drugim po Fiumicino portem lotniczym w Rzymie. Lotnisko początkowo militarne z biegiem lat i rozwojem linii lotniczych stało się portem międzynarodowym, obsługującym wiele linii lotniczych z całego świata.

Czas podróży z lotniska Ciampino do Rzymu Termini

Ciampino położone jest bliżej Rzymu niż lotnisko w Fiumicino, dlatego też czas podróży z lotniska do dworca głównego (Roma Termini) wynosi średnio 20 minut.

Połączenia:

Pociąg

Aby wybrać to rozwiązanie połączenia szynowego z dworcem głównym w Rzymie należy najpierw dostać się z lotniska do stacji kolejowej w Ciampino. Można to dokonać poprzez firmę transportową schiaffini, która za jedyne 1 euro w ciągu 5 minut przetransportuje nas do stacji kolejowej. Z tamtąd też co 10 minut kursuje linia podmiejska która przetransportuje nas do dworca głównego w Rzymie.

www.schiaffini.com/

Autobus

Jak już powyżej zostało wspomniane firma schiaffini wykonuje połączenia autobusowe również pomiędzy portami lotniczymi Ciampino i Fiumicino. Czas podróży wynosi z jednego lotniska na drugie 40 minut, a za bilet zapłacimy w granicach 5 euro. Oprócz firmy schiaffini możemy skorzystać z usług firmy transportowej sitbusshuttle, która kursuje co 30-45 minut.
Pasażerowie którzy skorzystali z takich linii lotniczych jak: Ryanair, Easy-Jet, Hapag Lloyd Express, Wizz Air, Voli regionali, My Air, Blue Air, Central Wings e Flyme, mogą skorzystać z firmy transportowej terravision, która zapewnia transport 40 minut po przylocie samolotu którejś z wymienionych linii lotniczych, lub 3 godziny przed startem którejś z tych linii lotniczych (jeżeli podróż zaczyna się z dworca głównego w stronę potu lotniczego). Koszt biletu wynosi średnio 8 euro.

www.terravision.it
www.sitbusshuttle.com

Taxi

Na lotnisku w Ciampino można skorzystać również z Taxi jednak nie jest to rozwiązanie polecane przez nas z powodu wysokich kosztów transportu.

Strona internetowa lotniska Roma Ciampino

 

Poprzedni

Jak dojechać z lotniska Turyn Caselle do centrum Turynu?

Florencja

Następny

Dodaj komentarz