,

Poszukiwany nielegalny emigrant, który uratował tonącą rodzinę

przez Patrycja Kaminska

Włoska policja poszukuje emigranta, prawdopodobnie pochodzącego z Maroko, który uratował życie trzech osób z tonącego samochodu w Abruzji we Włoszech. Po dokonaniu tego bohaterskiego czynu mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, jako że przebywa nielegalnie na terenie Włoch, jak domyśla się policja.

Samochód, którym jechali rodzice z dzieckiem, wpadł do kanału i zaczął tonąć niedaleko miejscowości Avezzano, w Abruzji. Świadkowie od razu zadzwonili po straż pożarną, ale zanim ona się zjawiła, pojawił się młody mężczyzna, który bez wahania wskoczył do wody i wyciągnął z tonącego auta całą rodzinę.


Nikt nie zdążył nawet podziękować bohaterowi, gdyż ten od razu uciekł z miejsca zdarzenia, przed pojawieniem się służb ratunkowych. Przypuszcza się, że mężczyzna to prawdopodobnie Marokańczyk, przebywający we Włoszech nielegalnie, stąd jego natychmiastowa ucieczka z miejsca wypadku.


Historia ta poruszyła opinię publiczną. Przewodniczący władz prowincji L’Aquila Antonio Del Corvo zaapelował do bohatera, by zgłosił się w jego urzędzie. Chce on wynagrodzić mu jego czyn, legalizując natychmiast jego pobyt. – Ten chłopak zasługuje na wszystko. To zdarzenie pokazuje, że jest dużo dobrych ludzi wśród imigrantów – powiedział Del Corvo. Mimo to, mężczyzna nadal nie zgłosił się do władz.

Poprzedni

Hiszpański galeon z XVIII wieku znaleziony u wybrzeży Sycylii

Włoskie ministerstwo zdrowia wycofuje szczepionki przeciwko grypie

Następny

Dodaj komentarz