,

Pożar na lotnisku Fiumicino w Rzymie. Wszystkie loty w godzinach przedpołudniowych odwołane

przez Monika Pietryga

W wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z 6/7 maja na lotnisku Roma Fiumicino wszystkie loty zaplanowane do godziny 14 zostały odwołane. Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego zapowiedział, że do piątku sytuacja zostanie opanowana.

Na lotnisku Fiumicino w czwartek 7 maja zapanował wielki chaos. Setki bezradnych pasażerów, którzy dowiedzieli się rano, że ich loty zostały odwołane, oczekiwało przed lotniskiem.

Pożar, który wybuchł nocą w terminalu 3 doprowadził do zamknięcia lotniska. Wszystkie loty zostały odwołane. Ruch lotniczy został wznowiony po godzinie 14, Na lotnisku jednak wciąż panował chaos i samoloty startowały z opóźnieniem.

Dyrektor ENAC (włoskiego Urzędu Lotnictwa Cywilego) Vito Riggio, zapewnił, że najpóźniej do piątku sytuacja zostanie opanowana i ruch lotniczy będzie odbywał się zgodnie z harmonogramem.

Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze wyjaśnione, trwa śledztwo w tej sprawie. Prawdopodobnie ogień został wywołany przez spięcie przewodów elektrycznych. W pożarze spłonęła strefa handlowa o powierzchni około 400 m² .

Poprzedni

Dante Alighieri przyszedł na świat 750 lat temu

Strajk pracowników McDonald’s w Mediolanie

Następny

Dodaj komentarz