,

Premier Włoch złożył kondolencje pogrążonym w żałobie narodom

przez Monika Pietryga

Premier Włoch Matteo Renzi wyraził „głęboki szok” w związku z dzisiejszą katastrofą samolotu linii lotniczej Germanwings we Francji. Istnieje obawa, że nikt spośród 150 obecnych na pokładzie osób nie przeżył katastrofy.

Renzi powiedział, że jest „głęboko wstrząśnięty” katastrofą samolotu typu Airbus A320 w Alpach Francuskich, który rozbił się podczas podróży z Barcelony do Düsseldorfu we wtorek rano.

 

Włoski premier złożył kondolencje w imieniu rządu i narodu włoskiego przywódcom krajów, z których pochodziły ofiary: Francoisa Hollande’a, Angeli Merkel i Mariano Rajoya.

 

Szacuje się, że na pokładzie Germanwings z Barcelony do Düsseldorfu znajdowało się sześćdziesiąt siedem Niemców i czterdziestu pięciu Hiszpanów. Samolot rozbił się pomiędzy miastami Digne-les-Bains i Barcelonnette.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Włoch i Ambasada Włoska w Paryżu nie były w stanie od razu potwierdzić, czy na pokładzie byli obecni jacyś włoscy pasażerowie.

 

„Chciałbym wyrazić moją solidarność z ofiarami i ich rodzinami” komentował tragedię włoski Minister Spraw Zagranicznych Paolo Gentiloni, przekazując wyrazy współczucia i oferując wsparcie dla Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Belgii i innych krajów, których obywatele byli na pokładzie samolotu.

Poprzedni

Miłość na skrzyżowaniu: motocyklista poszukuje rowerzystki

Alitalia: zasada dwóch pilotów w kokpicie

Następny

Dodaj komentarz