Przewodniczący Parlamentu Europejskiego przestrzega Włochów przed Berlusconim

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz ostrzega Włochów i namawia, aby nie głosowali na Silvio Berlusconiego w tegorocznych wyborach, które odbędą się w ten weekend.

„Silvio Berlusconi już raz doprowadził Włochy do upadku swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem jako szef rządu, a także w życiu prywatnym”, powiedział aktualny przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz na łamach niemieckiego dziennika „Bild”, nakłaniając Włochów, aby nie głosowali na Berlusconiego.

Martin Schulz nie jest jedynym europejskim politykiem, który wypowiedział się publicznie na temat wyborów we Włoszech. Również dyrektor naczelny niemieckiej grupy Allianz, Michael Diekmann, wyraził opinię w ostatni czwartek, że Italia potrzebuje pro-europejskiego rządu, zdolnego do zdecydowanych działań.

Tuż przed wyborami Berlusconi próbuje kupić głosy wyborców

Włoska gospodarka nadal w recesji w 2013