Radio Watykańskie po polsku

przez bedy

Nie wszyscy wiedzą, że w Rzymie istnieje sekcja polska Radia Watykańskiego, która 24 lisotapada będzie obchodzicć 70 lecie swojej działalności. Radio Watykańskie przesyła informacje z życia kościoła na cały świat. Zajmuję się przekazywaniem informacji na temat działalności Papieża i Stolicy Apostolskiej, informuje o wydarzeniach

Radio Watykańskie przesyła informacje z życia kościoła na cały świat. Zajmuję się przekazywaniem informacji na temat działalności Papieża i Stolicy Apostolskiej, informuje o wydarzeniach z życia kościoła w Polsce i za granicą, jak i podejmuje tematy bierzące, dotyczące społeczeństwa, badz istotnych dla kościola wydarzeń z całego świata.
Sekcja polska istnieje od 24.11.1938, a jej pierwszym kierownikiem w latach 1938 -1951 byl ks. Feliks Lasoń. Radio Watykańskie odegrało istotną rolę dla narodu polskiego w okresie powojennym zajmując się pomocą w poszukiwaniu zaginionych w czasie wojny, jak i w czasach komunizmu, szerząc wiarę.

Na początku sekcja nadawała programy w języku polskim 2 razy w tygodniu, by rozszerzyć swoją działalność do kilku audycji dziennie. Obecnie powtórki audycji z dnia poprzedniego są emitowane o godz. 6.15, o 16.15 dziennik, a o 20.00 audycja wieczorna. Serwis informacyjny Radia Watykańskiego jest nadawany również w skali ogólnopolskiej przez Pierwszy Program Polskiego Radia o 18,45, jak i Radio Maryja o godz. 16.15. Audycje Radia Watykańskiego są również emitowane przez inne rozgłośnie polskie i polonijne. Bierzące informacje można znalezć również na codziennie aktualizowanej stronie internetowej sekcji polskiej, pod adresem www.radiovaticana.org, gdzie dla potrzeb słuchaczy został udostępniony webcasting, umożliwiający odsłuchiwanie programów. Słuchacze z Rzymu mogą odbierać programy Radia Watykańskiego na fali ultrakrótkiej (UKF) o częstotliwości 93,3 MHz.

Poprzedni

Polska biblioteka w Rzymie

Sycylia

Następny

Dodaj komentarz