,

Rekord Guinnessa na najwyższą wieżę z klocków Lego

przez Monika Pietryga

Imponująca wieża z klocków Lego, wzniesiona w Mediolanie, liczy 35,05 metrów wysokości i ustanawia tym samym nowy światowy rekord Guinnessa. Poprzednia najwyższa wieża Lego o wysokości 34.76 metrów została wzniesiona w Bukareszcie.

Wieża z klocków Lego, zbudowana w Fabbrica del Vapore w Mediolanie, została ukończona w niedzielę po 5 dniach ciężkiej pracy. W jej konstrukcję zaangażowanych było ponad 18.000 wolontariuszy, w tym wiele rodzin. Dzieło, składające się z ponad pół miliona kolorowych klocków Lego, zapisało się w księdze rekordów Guinnessa.

Ekscytująca chwila, kiedy to ostatni element został dodany do wieży, nastąpiła w niedzielę 21 czerwca. Zaszczyt położenia ostatniego klocka przypadł włoskiemu prezenterowi X-Factor Alessandro Cattelaniemu. Proces powstawania wieży obserwowali bacznie reprezentanci z księgi światowych rekordów Guinnessa.


Projekt został zorganizowany i sfinansowany przez Lego. Firma przeznaczyła na ten cel 25 tys. euro, czyli 7 euro za każdy centymetr wieży.

 

To kolejny światowy rekord Italii w ciągu miesiąca. Niedawno Włosi stworzyli nadłuższą pizzę i najdłuższe tiramisu świata.

Poprzedni

Najszybszy pociąg świata na włoskich torach

Ile zapłacimy za filiżankę kawy w różnych regionach Włoch?

Następny

Dodaj komentarz