,

Roberto Saviano: Nie jestem samotny w tej walce

przez bedy

25 marca w programie emitowanym w stacji włoskiej RAI 3 w programie „Che tempo fa” wystąpił Roberto Saviano – autor popularnej książki „Gomorra”
Roberto Saviano mówił o swym życiu, które od paru już lat prowadzone jest pod stałą ochroną siedmiu włoskich karabinierów.
– Brak życia prywatnego, niemożność funkcjonowania społecznego, ukrywanie się, życie na obczyźnie – są to konsekwencje książki napisanej i sprzedanej już w ponad 2 milionach sztuk – opłacało się jednak – mówi Roberto.

Młody, 30 letni pisarz mówił również o zakłamaniu społecznym z jakim mamy do czynienia na południu Włoch, w Neapolu, Casercie i prowincjach. Większość mieszkańców tych regionów nie widzi problemu – a głębiej – nie chce przyznać się do realnego stanu, jaki tam panuje – czyli faktu, iż prawie wszystkim zarządza mafia.

Roberto Saviano w programie podkreślił rolę mediów lokalnych, m.in. gazety „Corriere Del Caserta”, która publikowała swe teksty pod naciskiem mafii.

Również podkreślono fakt braku interwencji ze strony polityków w sprawy mafijne, gdyż, jak podkreślił autor książki – nie jest to na rękę żadnej partii.

Pozostaje życzyć autorowi wielkiej wytrwałości w kontynuowaniu swej pracy za którą Włochy powinny mu być wdzięczni gdyż nie jest to problem Roberto, nie jest to problem Neapolu, południowych Włoch, lecz całego państwa Włoskiego.

Poprzedni

Sałatka z kopru włoskiego

PKB we Włoszech w 2009 wyniesie -4,3%

Następny

Dodaj komentarz