PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

25 marca w programie emitowanym w stacji włoskiej RAI 3 w programie „Che tempo fa” wystąpił Roberto Saviano – autor popularnej książki „Gomorra”
Roberto Saviano mówił o swym życiu, które od paru już lat prowadzone jest pod stałą ochroną siedmiu włoskich karabinierów.
– Brak życia prywatnego, niemożność funkcjonowania społecznego, ukrywanie się, życie na obczyźnie – są to konsekwencje książki napisanej i sprzedanej już w ponad 2 milionach sztuk – opłacało się jednak – mówi Roberto.

Młody, 30 letni pisarz mówił również o zakłamaniu społecznym z jakim mamy do czynienia na południu Włoch, w Neapolu, Casercie i prowincjach. Większość mieszkańców tych regionów nie widzi problemu – a głębiej – nie chce przyznać się do realnego stanu, jaki tam panuje – czyli faktu, iż prawie wszystkim zarządza mafia.

Roberto Saviano w programie podkreślił rolę mediów lokalnych, m.in. gazety „Corriere Del Caserta”, która publikowała swe teksty pod naciskiem mafii.

Również podkreślono fakt braku interwencji ze strony polityków w sprawy mafijne, gdyż, jak podkreślił autor książki – nie jest to na rękę żadnej partii.

Pozostaje życzyć autorowi wielkiej wytrwałości w kontynuowaniu swej pracy za którą Włochy powinny mu być wdzięczni gdyż nie jest to problem Roberto, nie jest to problem Neapolu, południowych Włoch, lecz całego państwa Włoskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here