,

Ruby na balu debiutantek. Od imprez bunga bunga do białych rękawiczek

przez Malgorzata Karkota

WIEDEŃ – austriackie media potwierdziły, że wiedeński multimilioner, Richard Lugner, zaprosił dziewczynę, słynną z powodu „seksafery” z premierem Berlusconim w roli głównej, na Bal Debiutantek w Operze Wiedeńskiej. 78-letniemu wielbicielowi światowego życia i bohaterowi tabloidów, kiepsko notowanemu w wiedeńskiej socjecie, odmówiły amerykańskie aktorki Meryl Streep i Bo Derek. Lugner, szybko okrzyknięty „wiedeńskim Berlusconim”, dobrze zapłaci słynnej Ruby za przyjazd i uczestnictwo w balu.

Osiemnastoletnia Marokanka będzie gościem Lugnera od pierwszego marca. Będzie poznawać miasto, kosztować typowych austriackich potraw, jak np. słynnego tortu Sachera, uczestniczyć w konferencji prasowej i rozdawać autografy w centrum handlowym Lugner City, będącym własnością wiedeńskiego biznesmena.  Zaproszenie ekscytuje austriackie media, a nagłówki prasowe krzyczą wprost „Kochanka Berlusconiego na Balu w Operze” i „Lugner pożąda Ruby”.  W czasie pobytu młodej Marokanki w Wiedniu spodziewany jest też najazd dziennikarzy z włoskich tabloidów.

 

Bal w Operze Wiedeńskiej to coroczne ważne wydarzenie w życiu austriackiej śmietanki towarzyskiej. Jest to jedna z najsłynniejszych imprez w Europie, na której goście bawią się od 1877 roku. To najbardziej prestiżowe wydarzenie rozpoczyna się zawsze w ostatni czwartek karnawału. Uczestniczy w nim mnóstwo vipów, polityków i celebrytów. Bal otwiera zawsze kilkadziesiąt par tzw.debiutantów czyli młodych dam i dżentelmenów. Panny są przepisowo ubrane w długie białe suknie i mają długie białe rękawiczki, a młodzieńcy zakładają smokingi. Większość miejsc na balu wykupują wielkie koncerny dla podniesienia swojego prestiżu.

 

Każdego roku Lugner zaprasza na ten bal jakąś celebrytkę. Ruby jest drugą zaproszoną przez niego kobietą, która przybędzie z Włoch – w 1995 r. bawił się na balu z Sophią Loren.

Poprzedni

„Vincere”

Umberto Eco: Berlusconi jest jak Hitler Gwałtowne polemiki we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz