,

Rynek nieruchomości we Włoszech

przez redakcja

Jak czytamy w raporcie FIAIP (Federazione italiana degli agenti immobiliari professionali – włoskiej Federacji Profesjonalnych Agentów Rynku Nieruchomości), opracowanego na bazie danych z całego kraju, w ostatnich miesiącach rejestruje się niewielkie ożywienie rynku w porównaniu do roku 2010, w którym ceny mieszkań spadły średnio o 4,5%, lokali komercyjnych o 6%, lokali biurowych o 6,6%, lokali przemysłowo-magazynowych o 6,3%.

Według raportu, w zeszłym roku  ceny mieszkań generalnie obniżyły się w 12 analizowanych włoskich miastach, z wyjątkiem Wenecji (+2,22%) i Sieny (+0,2%). Niższe ceny  byly  w Neapolu (-1,56%), Bolonii i Turynie (-3%),  Genui (-3,64%), Rzymie (-4%), Florencji (-5%), Salerno (-6%), Mediolanie (-6,2 %), Bergamo (-7%), a największy spadek cen odnotowano w Palermo (-11%).
W ubiegłym roku  liczba tranzakcji kupna i sprzedaży mieszkań zmalała o 2%. Średni okres sprzedaży nieruchomości mieszkaniowej szacuje się na 6-9 miesięcy.
W 2011 roku przewiduje się wzrost zainteresowania na mieszkania 70-80 m2 (trzylokalowe) w centrum miasta lub bliskich okolicach.

 

wloskicafe.blogspot.com

Poprzedni

SANREMO 2011

I po karnawale …

Następny

Dodaj komentarz