,

Rzymska lodziarnia broni cen swoich lodów

przez Patrycja Kaminska

Lodziarnia Antica Roma znajdująca się w samym centrum włoskiej stolicy broni cen swoich deserów – za cztery porcje lodów brytyjskim turystom policzono 54 funty. Lodziarnia przekonuje jednak na łamach włoskich gazet, że cena była uzasadniona.

 

Incydent, do którego doszło w rzymskiej lodziarni u stóp Schodów Hiszpańskich, wywołał ożywioną dyskusję, między innymi w brytyjskiej telewizji. Jednak lokal także broni swoich racji, między innymi na łamach włoskich gazet takich jak Corriere della Sera oraz Il Messagero i przekonuje, że cena za lody była uzadaniona.


Ta niefortunna przygoda przytrafiła się brytyjskiej rodzinie Bannisterów, która w lodziarni Antica Roma kupiła cztery lody, z których każdy kosztował 16 euro (wszystko razem około 260 zł). Menadżer baru Antica Roma potwierdza, że Brytyjczycy zapłacili wspomnianą kwotę, ale zamówili bardzo duże porcje.


Niemniej jednak, władze Rzymu przyznały, że ceny niektórych lokali są zbyt wysokie i psują dobry wizerunek Włoch wśród turystów odwiedzających ten kraj.

 

Poprzedni

Włosi nie chcą pracować jako „pizzaiolo”

Polityczny slang we Włoszech, czyli co oznacza Bunga-Bunga?

Następny

Dodaj komentarz