,

Rzymskie zakupy – nie tylko dla miłośników mody

przez Patrycja Kaminska

Jedną z największych współczesnych atrakcji w Rzymie jest wielka różnorodność sklepów znanych z wysokiej jakości.

Rzymskie ulice są pełne niezwykłych butików, jubilerów, księgarni i sklepików z antykami; niektóre z nich są wyeksponowane, zaś żeby dotrzeć do niektórych, trzeba się nieźle naszukać.

 

Pierwszym takim miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić planując zakupy w Rzymie są tętniące życiem Via del Corso i Via del Babuino. Te ulice zdecydowanie należą do najsłynniejszych na świecie włoskich marek, takich jak Dolce&Gabbana, Versace, Armani czy Valentino.

 

Z kolei Via Condotta znana jest z najbardziej prestiżowych sklepów jubilerskich: Mont Blanc i Swatch.

 

Miłośnicy staroci nie mogą pominąć wizyty na Via Giulia, która przez niektórych uważana jest za najpiękniejszą ulicę Rzymu, a jej sklepy są przepełnione sztuką i historią. Galerie sztuki, w których miejscowi malarze prezentują swoje dzieła, znajdują się także na Via Margutta.

 

Ci, którzy kochają literaturę powinni koniecznie udać się na Piazza Argentina, gdzie znajdują się najważniejsze księgarnie i włoskie wydawnictwa, zaś dla cierpiących na bezsenność dobrym pomysłem jest wizyta w księgarni Arion na Via Veneto, która otwarta jest aż do 6 rano.

Poprzedni

We Włoszech produkuje się więcej wina niż we Francji

Włoska katolicka kampania przeciwko handlowi w niedzielę

Następny

Dodaj komentarz