,

Sezon Letni w Termach Karaklli 2011

przez redakcja

Letni afisz Teatru Opery w Rzymie w Termach Karakalli łączy tytuły najbardziej kochane przez publiczność (Aida. Tosca, Jezioro Łabędzie), jednak w nowatorski sposób mogą przyciągać nowych widzów, gdyż stanowią spektakl odbywający się w jednym z najbardziej sugestywnych miejsc na świecie z niewątlipliwym urokiem antycznych ruin stanowiących tło wydarzeń scenicznych.

Urok, który przyciąga od zawsze bardzo wielu cudzoziemców (40%), przede wszystkim Europejczyków, lecz także Japończyków i Amerykanów, lecz także grupy Włochów przybywających do tego miejsca z dalekich stron.  Spektakle przewidziane w programie mają zgodnie z zamierzeniami organizatorów, uczynić Termy Karakalli głównym bohaterem artystycznym, przy wyeksponowaniu jedynej takiej scenerii na świecie.

 

Sezon rozpoczyna się od 2 lipca, koncertem Trylogia Rzymska, który obejmuje wykonanie poematów synfonicznych Ottorino Respighi, Rzymskie Fontanny, Rzymskie Święta, Rzymskie Pinie w reżyserii Carlus Padrissa oraz pod dyrekcją Charlesa Dutoit, po raz pierwszy dyrygującego orkiestrą Teatru Opery w Rzymie.

Od czwartku 7 do środy 20 lipca balet klasyczny, Jezioro Łabędzie Czajkowksiego z choreografią Galiny Samsovej, pod dyrekcją Andreya Anikanova.

 

Nazwisko Asher Fisch połączy dwie opery w programie- Aidę i Toscę. Opera Pucciniego będzie wystawian od 21 lipca do 10 sierpnia. Opera Verdiego wystawiana od 2 do 9 sierpnia, jest już wystawiana po raz 50-ty. Na koniec 23 lipca spektakt taneczny Roberto Bolle and Friends.

 

Ceny biletów od 25 euro do 135 euro w zależności od miejsca.

 

Tłumacz: Joanna Lesiewska

Poprzedni

Aperitivo w gronie przyjaciół wypiera pizzę, od Rzymu po Mediolan

Gdzie wakacje spędzają włoskie gwiazdy?

Następny

Dodaj komentarz