,

Skarbnik żył w luksusie podkradając pieniądze z partyjnej kasy

przez Patrycja Kaminska

We Włoszech ujawniono szczegóły skandalu dotyczącego sprzeniewierzenia dużych sum pieniędzy z kasy partii Margherita przez jej byłego skarbnika Luigiego Lusiego. Za podkradane miliony euro senator prowadził życie na wysokim poziomie, podróżując po świecie, nabywając nieruchomości i jadając w najdroższych restauracjach.

Wszystko wyszło na jaw kilka tygodni po wszczęciu dochodzenia w sprawie zniknięcia co najmniej kilkunastu milionów z kasy rozwiązanej już partii Margherita. W mediach pojawiły się wiadomości o byłym skarbniku, który podkradał pieniądze z partyjnej kasy.

 

Sprawca tej gigantycznej afery, senator obecnej kadencji Luigi Lusi, od razu został wyrzucony z centrolewicowej Partii Demokratycznej. Początkowo szacowano, że były skarbnik partyjny przywłaszczył sobie 13 milionów euro w latach 2008-2011, jednak teraz okazuje się, że suma ta wynosi aż 20 milionów euro. Nieruchomości nabyte za te pieniądze przez senatora, między innymi luksusowy apartament i willa w Rzymie, zostały już zajęte na wniosek prokuratury.

 

Ponadto, Luigi Lusi nie stronił od ekstrawaganckich i drogich miejsc, takich jak znana rzymska restauracja, w której wielokrotnie zamawiał spaghetti z kawiorem za 180 euro. Za partyjne pieniądze podróżował też po całym świecie. Prokuratura próbuje ustalić jak doszło do takiej sytuacji i braku kontroli nad kasą dawnego ugrupowania Margherity.

Poprzedni

90 kalabryjskich mafiosów skazanych na więzienie

„Coś pięknego”

Następny

Dodaj komentarz