,

Śladami Giacomo Casanovy

przez Patrycja Kaminska

Wszyscy znamy postać Giacomo Casanovy, słynnego weneckiego uwodziciela. Polecamy inspirującą podróż jego śladami po romantycznej Wenecji.

Casanova jest niewątpliwie najsłynniejszym uwodzicielem świata. Nie tylko powstało mnóstwo książek i filmów zainspirowanych jego postacią, ale też jego nazwisko stało się używanym powszechnie synonimem podrywacza, uwodziciela. Trasa śladami Casanovy obejmuje miejsca związane z jego miłosnymi przygodami, romansami i podbojami osadzonymi w atmosferze Wenecji z XVIII wieku.

 

Na spacer śladami słynnego uwodziciela wystarczy jeden dzień. Poniżej przedstawiamy listę miejsc uczęszczanych przez Casanovę i gdzie rozgrywały się jego miłosne przygody:

 

Palazzo Merati – mieszkał w nim młody Giacomo, wraz z siostrami i matką. Do tej pory można zobaczyć tam słynną alkowę Casanovy, w której gościła niejedna wenecka dama.

 

Campo San Maurizio – siedziba weneckiego poety Giorgio Bassi, specjalisty od poezji erotycznej, który znacząco wpłynął na młodego Casanovę, wprowadzając go w sztukę uwodzenia.

 

Okolice Rialte – plac targowy, pełen przechodniów, w okolicy którego można udać się do knajpek i barów, w których przesiadywał Casanova, czekając na swoje wybranki.

 

Piazza San Marco – to właśnie kawiarnie z Piazza San Marco były świadkami miłosnych podbojów Casanovy. Niedaleko znajduje się też więzienie Palazzo Ducale, w którym nasz bohater miał odsiedzieć wyrok 5 lat, a z którego udało mi się uciec po 15 miesiącach. Niedaleko placu znajduje się również niedawno otwarte Museo d’Arte Erotica.

Poprzedni

Włosi według Polaków

Rawenna, miasto

Następny

Dodaj komentarz