,

Smog nad Rzymem – ograniczenia w użyciu samochodów

przez Patrycja Kaminska

We włoskiej stolicy zanotowano niebezpieczny poziom smogu. Konieczne było wprowadzenie ograniczeń w ruchu na ulicach poprzez wprowadzenie specjalnych ustaleń – o tym czy dany samochód może wyjechać na ulicę decydują numery na tablicy rejestracyjnej.

W poprzednich latach z powodu wysokiego poziomu smogu unoszącego się nad Rzymem wprowadzano podobny system selekcji samochodów. O tym czy auto może wyjechać na ulicę w danym dniu decyduje ostatnia cyfra na tablicy rejestracyjnej. W środę w godzinach od 8.30 do 13.30 i od 16.30 do 20.30 zakaz ruchu dotyczy aut z ostatnią cyfrą nieparzystą. W czwartek jeździć nie mogą z auta z numerem parzystym. Dla nie przestrzegających tych zasad przewidziano mandat w wysokości 155 euro.

 

Nowe rozporządzenie wprowadzono w Wiecznym Mieście w środę, kiedy to zanotowano wyjątkowo wysoki poziom szkodliwych substancji w powietrzu. Władze miasta zadecydowały, że należy ograniczyć ruch uliczny, gdyż sytuacja jest niezwykle poważna. Ponadto, nakazano mieszkańcom Rzymu obniżyć temperaturę w domach do maksimum 18 stopni.

Poprzedni

Najszczęśliwszy i najsmutniejszy dzień dla Włochów na Twitterze w 2012 roku

W Ciampino archeolodzy odkryli posiadłość znanego Rzymianina

Następny

Dodaj komentarz