Podczas gdy Berlusconi etykietuje „Gomora” Saviano jako książkę, która „brudzi” obraz Włoch za granicą, jego telewizja produkuje i nadaje drugą serię fiction o wielkim sukcesie: od 27 kwietnia w ośmiu odcinkach na Canale 5.
Upłynął rok od wydarzeń, które zaznaczyły życie Claudii Mares, zatwierdzonej w swojej roli komisarza drużyny Antimafia di Palermo. Pierwszy odcinek poświecony będzie grupie policjantów zaangażowanych w śledztwo adwokata Cefala, człowieka zaufania rodziny Abate, który prawie zamknął nawiązywanie nowych sojuszów.To wprowadzenie do Squadra Antimafia – Palermo oggi, nadawanego na Canale 5 od 27 kwietnia w ośmiu odcinkach, pod kierownictwem Beniamino Catena i produkcji Taodue Pietro Valsecchi.
Zabawne, podczas gdy Silvio Berlusconi ocenia „Gomora” Roberto Saviano jako książkę, która „brudzi” obraz Włoch za granicą, jak to czynią (zawsze według premiera) także serie telewizyjne jak “La piovra”. W „jego domu”, Mediaset, produkuje się i nadaje od wtorku 27 kwietnia na Canale 5, drugą serię Squadra Antimafia – Palermo oggi, fiction zrodzoną w Taodue Pietro Valsecchi z deklaracją stworzenia uaktualnionego obrazu, czym jest aktywność mafijna w czasach obecnych.
„Zrobiliśmy fiction jak Paolo Borsellino, Il capo dei capi, Uno bianca, L’ultimo padlino- wyjaśnia Valsecchi – i przygotowujemy tą o klanie Casalesi. Wierzę w telewizję pedagogiczną, musimy robić wiele filmów o mafii, bo są wartością znaczącą, sygnałem który daje się krajowi”. Producent dodaje potem, że jego wydawca nigdy się nie sprzeciwiał tego typu projektom i że „Szef szefów, Rai, która maksymalnie robi La meglio gioventù, nigdy by go nie zrobiła”.
Bohaterowie tacy sami są w Squadra Antimafia 2 – Palermo oggi, palermitańczyk z pochodzenia, jak Claudio Gile w roli dwuznacznego policjanta Ivan Di Meo,
i aktorka, która dokładnie w Piovra, postawiła swoje pierwsze kroki, Simona Cavallari, która interpretuje dodatkowego komisarza policji Claudia Mares.
„Fakt , ze fiction będzie mówić o mafii – stwierdza Gioè – nie jest wyczerpujący, ale przynajmniej opowiada się problem naszego kraju. Zasługa fiction, i przewinienia instytucji. Ja jako Sycylijczyk, mogę powiedzieć, że mafia o której mówimy, jest dość bliska rzeczywistości. Na pustyni informacji, która nas otacza, kultura i sztuka są jedyna bronią, która mamy”. Deklaracje podobne do tych Cavallari: „Trzeba zawsze mówić o mafii, na Sycylii są zadowoleni, że opowiadamy ich historie, widzą nas jako ich bohaterów”.
Wobec tego, jeszcze raz rodziny mafijne w walce i klany zarządzane jak prawdziwe holdingi nielegalności, w centrum splotów nowych ośmiu odcinków, pod kierownictwem Beniamino Catena. W obsadzie potwierdzono także Giulia Michelini, w roli Rosy Abace, która po zamordowaniu męża i dwóch braci – podczas gdy trzeci , Nardo (Sergio Friscia), jest ukrywającym się – decyduje wziąć w ręce brudne interesy rodziny. „Wyzwanie drugiej serii- wyjaśnia jeden ze scenarzystów, Sandrone Dazieri – było odwołać się do wątków wcześniejszych, opowiedzieć cos nowego, jaka jest dziś mafia, i wypełnić każdy odcinek punktami zwrotnymi, żeby utrzymać zawsze wysoka uwagę”.
To przede wszystkim utrzymywać wysokie napięcie wśród widzów to jest to, czego potrzeba, ze względu na beznadziejny okres dla fiction Mediaset, w sensie oglądalności, ale Valsecchi mówi, że nie należy zatrzymywać się na zyskach, ale trzeba wyjść naprzód, czyli naprzeciw jakości produktu”. Giancarlo Scheri, dyrektor fiction Mediaset, patrzy na niego krzywo o minimalizuje „ Są cykle wyjątkowe i mieliśmy ich trochę… w każdym bądź razie robi się refleksję o produktach”.
W obsadzie są także Ninni Bruschetta i nowe osobowości, trzej policjanci z Mares/Cavallari, formują nowa drużynę: Giordano De Plano, Francesco Mandelli e Alice Palazzi. I na koniec jest także jako gwiazda gość Fabrizio Corona, przed kamerą jako bezwzględny zabójca. Czy będzie także w trzeciej serii, już w fazie pisania? „Zobaczymy” śmiało dodaje pośpiesznie Valsecchi.
Za Annalisa D’Aprile