,

Stoisko polskie na targach CAMPIONARI w Padwie

przez bedy

Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie (AIPP) wzięło udział w 10-dniowych, bardzo popularnych w Regionie Weneto, targach „Fiera Campionaria”, które odbyły się w Padwie w dniach od 16 do 24 maja 2009….

Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie (AIPP) wzięło udział w 10-dniowych, bardzo popularnych w Regionie Weneto, targach „Fiera Campionaria”, które odbyły się w Padwie. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, które znalazło odzwierciedlenie w bardzo wysokiej frekwencji. Targi odwiedziło 260 tys. osób, a stoisko Stowarzyszenia, doskonale ulokowane przy wejściu do głównego pawilonu, odwiedziła większość zwiedzających. Duże zainteresowanie wzbudziła turystyka; wiele odwiedzających osób nie było jeszcze nigdy w Polsce.

Bardzo smakowały polskie produkty, m.in. wędliny, ciasta, słodycze, czekolada i cukierki ale nie tylko dla najmłodszych. Wiele osób wyraziło zainteresowanie otrzymywaniem informacji o spotkaniach kulturalnych organizowanych przez AIPP.

Inicjatorem i sponsorem tej ważnej dla Polski i Polaków inicjatywy byli: Prezes AIPP – Dr Ewa Piacentile – znana dentystka, Sekretarz AIPP Irena Czopek Zanovello – tłumacz przysięgły włosko-polski z 20-letnimi stażem, oraz Jarosław i Aldona Czopek – konsulenci i sympatycy AIPP z Polski prowadzący działalność w zakresie nieruchomości, finansów i ubezpieczeń.

Poprzedni

Dnia 12 czerwca 2009 r., w sali Paladin w Pałacu Moroni odbyła się Konferencja „ku pamięci Prof. Bronisława Geremka”, która została zorganizowana i sfinansowana przez AIPP z patronatem Urzędu Miasta i Uniwersytetu w Padwie

Dwie Perły Sycylii – Palermo i Syrakuzy, co zobaczyć, przewodnik, mapy

Następny

Dodaj komentarz