,

Strajk transportowców we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

We Włoszech z powodu strajku kierowców tirów zaczyna brakować podstawowych produktów, takich jak żywność oraz paliwo na stacjach benzynowych. Ceny tych produktów są obecnie astronomiczne – podskoczyły nawet o 40 procent.

Zaczyna brakować podstawowych świeżych produktów żywnościowych w sklepach oraz paliwa na stacjach benzynowych – to skutek trwającego od 3 dni strajku pracowników branży transportowej we Włoszech. Ponadto, produkty te są coraz droższe, mówi się, że ich ceny podskoczyły nawet o 40 procent. Traci na tym gospodarka Włoch.

 

Strajk spowodował panikę wśród Włochów, którzy zaczęli masowo wykupywać żywność. Najbardziej pożądane produkty znikają ze sklepowych półek w zawrotnym tempie. Ceny niektórych produktów, głównie warzyw i owoców, wzrosły nawet o 200 procent w porównaniu z sobotą.

 

Strajk kierowców tirów polega przede wszystkim na blokowaniu dróg w wielu regionach Włoch. Pracownicy protestują przeciwko wzrostowi cen paliwa, a także domagają się obniżenia opłat za przejazd autostradą i polis ubezpieczeniowych. Kierowcy zapowiedzieli, że zaprzestaną strajku dopiero wtedy, gdy rząd spełni ich żądania. Protestujący na Sycylii, oprócz wspólnych postulatów, zapowiedzieli także odłączenie się tej wyspy od kraju.

Poprzedni

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Włosi niezadowoleni z sytuacji w swoim państwie

Następny

Dodaj komentarz