,

Styl życia we Włoszech

przez bedy

Pisząc o stylu życia można pisać o wszystkim, jednak my skoncentrujemy się na najważniejszych kwestiach życia i tym czym tak naprawdę żyje przeciętny Włoch. Zacznijmy może od najbardziej stylowej mody, bo przecież moda jest tak charakterystyczna we Włoszech że nie należy jej pominąć w tym opracowaniu.
Mekką mody we Włoszech ale i na świecie jest Mediolan, miasto mody bo tak się nazywa, gości takie marki jak Armani, Versace, Gucci i wiele wiele innych. Najbardziej sławne na świecie są przecież włoskie buty które chcą mieć wszystkie kobiety. Wszyscy lubimy się prezentować w ładnych ciuchach ale włosi to uwielbiają. Ubranie jest dla Włochów porównywalnie ważne jak kuchnia włoska. Szczególnie w sobotę czy niedzielę, a także w inne świąteczne dni wszyscy wychodzą na spacer prezentując swoje najnowsze – być może dzień wcześniej – kupione „vestiti”.

No ale nie tylko modą żyje się we Włoszech. Żyje się także sportem a w szczególności calcio – czyli włoska piłka nożna no i sporty motoryzacyjne takie jak formuła 1 i Moto GP. Gdybym miał oceniać który z tych sportów jest najbardziej popularny we Włoszech to postawił bym jednak na piłkę. Włosi kochają swoje gwiazdy piłkarskie, chodzą na mecze często pełnymi rodzinami i oglądają sportową niedzielą, bo to właśnie w niedziele jest najwięcej spotkań ze sportem. Ah, zapomniałbym jeszcze o jednym, otóż kolarstwo (ciclismo to równie popularny we Włoszech sport), nie tylko panowie lubią oglądać zmagania kolaży ale sami często amatorskimi grupkami wybierają się na przejażdżkę blokując często i utrudniając życie zwykłym kierowcom.

Styl życia to również to jak zaczynamy dzień, a we Włoszech dzień ten rozpoczyna się od gazety i caffe ze szklanką wody. Włosi są specjalistami od parzenia kawy, potrafią odróżnić espresso dobre od złego. Również przy śniadaniu w barze toczy się rozmowa ze znajomymi.

Włoski naród jest zmotoryzowany, na pewno jest to dobre ale do pewnego momentu. Często zdarza się tak że w rodzinie każdy ma samochód i dlatego tworzą się tak niesamowite korki nie tylko w dużych miastach ale i małych miasteczkach. Popularne we Włoszech są – w Polsce dopiero od jakiegoś czasu raczkujące – skutery i motory. Dzięki tym środkom transportu większość radzi sobie z korkami i szybko można przemieścić się czy to do pracy czy też z pracy na obiad. Często jednak dochodzi do tragedii gdyż większość młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważnym elementem wyposażenia motocyklisty jest kask.

Poprzedni

Kultura włoska

Zwyczaje i Obyczaje we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz