Święta, święta i po świętach

przez bedy

Wydawałoby się, że w trakcie świąt Bożego Narodzenia czas staje w miejscu. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Zobacz co wydarzyło się podczas tegorocznej Gwiazdki.
24 grudnia

Skandalem rozpoczęła się pasterka w Watykanie z udziałem papieża Benedykta XVI. Tuż przed rozpoczęciem mszy o godz. 22 z tłumu wiernych gwałtownie ruszyła w kierunku papieża kobieta, przeskoczyła barierki i powaliła go na ziemię. Benedyktowi XVI od razu pomogli wstać ceremoniarze. W chaosie i zamieszaniu upadł także kardynał Roger Etchegaray, który został przewieziony do szpitala. Bazylikę opuścił również poruszający się na wózku inwalidzkim kardynał Andrzej Maria Deskur. Sytuacja nie przeszkodziła papieżowi w poprowadzeniu uroczystości. Sprawczynię ataku, 25-letnią kobietę przewieziono do szpitala psychiatrycznego na badania. Stacje telewizyjnie nie pokazały incydentu, a jedynie biegnących ochroniarzy. Jak się okazało niecodzienne zdarzenie nie umknęło oczom kamer wiernych, którzy amatorskie filmy utrwalające napad na Ojca Świętego, zamieścili w internecie.

***

W Wigilię odbył się pogrzeb zmarłej cztery dni wcześniej, 32-letniej aktorki Brittany Murphy. Ceremonia pogrzebowa miała charakter prywatny i odbyła się na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Hollywood Hills. Jej ciało spoczęło w alei zasłużonych. Żałobnicy wspólnie pożegnali aktorkę piosenką „Amazing Grace”. Oficjalną przyczyną zgonu Murphy był rozległy zawał serca. Mniej więcej za cztery tygodnie powinny ukazać się wyniki sekcji zwłok, która pozwoli wykluczyć lub potwierdzić ewentualny wpływ lekarstw i narkotyków na zgon aktorki.

Więcej informacji na: www.naszswiat.net/wiadomosci/94-wita-wita-i-po-witach.html

Poprzedni

Śnieżny atak na Włochy

Abruzja – zaczarowana kraina, zwiedzanie, zdjęcia

Następny

Dodaj komentarz