Sycylia

przez bedy

Jest największą wyspą Morza Śródziemnego i popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Sycylia ma wiele do zaoferowania. Na tych turystów, którzy chcą ujrzeć inne oblicze państwa włoskiego, czekają tu takie atrakcje, jak Palermo, starożytne Syrakuzy oraz najsłynniejszy wulkan świata – Etna.

Palermo – stolica Sycylii

To najważniejsze miasto na wyspie z pewnością zasługuje na szczególną uwagę turystów. W miejscowej architekturze łączą się ze sobą wpływy stylu arabskiego i bizantyjskiego, zaś z normańskimi kościołami i pałacami kontrastuje nowoczesna zabudowa.


Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest kościół San Cataldo, wzniesiony w XII wieku jako synagoga. W jego sąsiedztwie znajduje się kolejna ciekawa świątynia – gotycki kościół Martorana, wzniesiony przez Normanów.


Cenną pamiątką po Normanach jest pałac, służący obecnie jako siedziba sycylijskiego parlamentu. Można tu zwiedzić dawne apartamenty królewskie, wśród których wyróżnia się ozdobiona mozaiką sala króla Rogera. Koniecznie trzeba zajrzeć do pałacowej Kaplicy Palatyńskiej, której romańskie wnętrze zdobią dekoracje o motywach typowych dla kultury arabskiej.

Miłośnicy historii podczas wizyty w Palermo koniecznie powinni odwiedzić tutejsze Muzeum Archeologiczne. Większość zgromadzonych w nim eksponatów pochodzi z greckich świątyń, które powstawały jeszcze przed naszą erą na południowych wybrzeżach Sycylii.Syrakuzy – lekcja historii w terenie


Wizyta w tym miejscu może okazać się wspaniałą lekcją historii. To miasto, założone przez Koryntian w VIII wieku p.n.e. było swego czasu najpotężniejszą ze wszystkich zamorskich kolonii greckich i spokojnie mogło konkurować z Atenami. Do dziś zachowały się tu resztki Świątyni Apolina. Koniecznie trzeba odwiedzić znajdujący się tu Park Archeologiczny, którego najciekawszym obiektem jest Teatr Grecki z V wieku p.n.e. Do dziś są tu zresztą wystawiane greckie tragedie, które przyciągają na teren antycznego miasta miłośników kultury z całego świata.Najwyższy z europejskich wulkanów


Etna, jako najwyższy w Europie i nadal aktywny wulkan jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sycylii. Można podejść aż do samego krateru, zaś wysiłek związany ze wspinaczką opłaca się. Widok z wierzchołka Etny zapiera dech w piersiach, równie imponujące wrażenie robi sam krater. Warto również pospacerować u podnóża wulkanu. A jest to teren piękny, pełen gajów oliwnych i cytrusowych. Wspaniale prezentują się również tutejsze winnice oraz lasy eukaliptusowe, które porastają zbocza Etny.

Turyści zainteresowani wypoczynkiem na Sycylii mają dziś wiele możliwości. To popularny kierunek zorganizowanych wyjazdów, podobnie zresztą jak całe Włochy. Last minute to zaś szansa dla tych, którzy lubią podróżować bezpiecznie i tanio. Dzięki promocyjnym cenom można pozwolić sobie na wakacyjne szaleństwo oraz rozkoszny wypoczynek na tej wspaniałej wyspie.

Wycieczki last minute Wakacje last minute

Poprzedni

Balotelli powraca do AC Milan

Rozpoczyna się generalny remont Pompejów

Następny

Dodaj komentarz