Syn włoskiego polityka kupił tytuł magistra w Albanii

Syn Umberta Bossiego został magistrem zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Kristal w Tiranie. Nie bywał na zajęciach i nie uczył się, w dodatku okazało się, że w Albanii był nielegalnym imigrantem bez matury. Na dodatek twierdzi, że nawet nie wiedział, że został magistrem.

Po co studiować, skoro można kupić dyplom? – taką zasadę najwidoczniej przyjął włoski polityk Umberto Bossi, kupijąc tytuł magistra zarządzania i marketingu  dla swojego syna Renzo. Ojciec jest liderem Ligii Północnej, znanej z wielkiej afery finansowej, która wybuchła ostatnio we Włoszech i która doprowadziła do upadku tego ugrupowania politycznego.

Wyszło na jaw, że za pieniądze partyjne, pochodzące z podatków obywateli, skarbnik Ligii Północnej kupował nie tylko apartamenty i diamenty, ale także dyplom magisterski dla syna lidera, który znaleziono w partyjnym sejfie.

Młody Bossi, który dwa razy oblał maturę, twierdzi, że został magistrem zarządzania i marketingu Uniwersytetu Kristal w Tiranie nawet o tym nie wiedząc. Nasuwa się pytanie, czy matura Renzo Bossiego jest prawdziwa, gdyż uzyskał ją 12 lipca 2009 roku, zaraz po tym jak został magistrem.

Mężczyźni powinni więcej pomagać w domu

Zamach na szkołę w Brindisi we Włoszech