Szkolnictwo wyższe we Włoszech – słabe wyniki

przez redakcja

Nie najlepiej prezentuje się Universita – czyli Włoski Uniwersytet według badań Lisbon Council projektu który ma za zadanie przedstawiać sytuację uczelni wyższych w Europie.
Z badań wynika, że uniwersytety włoskie nie błyszczą, jeśli chodzi o nowoczesność i skłonność do zmian. Jak wynika z raportu, uczelnie włoskie nie przygotowują młodych ludzi do życia dorosłego, a w szczególności do dostosowania się do rynku pracy. To główne kwestie, jakie wnioskuje się z raportu, który klasyfikuje system szkolnictwa wyższego Włoch na 9 pozycji wśród państw rozwiniętych.

Wynika również z raportu, iż włoskie uczelnie tracą w oczach studentów z zagranicy. Tutaj klasyfikuje się Italię na 12 miejscu w kategorii atrakcyjności.

W systemie włoskim jest bardzo dużo kierunków niepotrzebnych na rynku pracy. Aktualnie, jak podaje CNU (Consiglio Universitario Nazionale), jest ich 5000. W niedalekiej przyszłości liczba ta będzie zredukowana o 20%.

Włochy: Ponad 7 milionów kobiet ofiarami przemocy

Kłótnia o przerwę na potrzeby fizjologiczne w czasie pracy