,

Taniec kobiety syreny na 40 metrach głębokości

przez Monika Pietryga

Mistrzyni bezdechu Ilaria Molinari zatańczyła w najgłębszym basenie świata do muzyki włoskiego pianisty i kompozytora Giovanniego Alleviego.

Montegrotto w prowincji Padwa. Kobieta syrena tańczy na bezdechu w rytm „Arii” włoskiego pianisty Giovanniego Alleviego w najgłębszym basenie na świecie. Wielokrotna mistrzynii Włoch w nurkowaniu na bezdechu, Ilaria Molinari, zatańczyła przed widzami w basenie o głębokości 40 metrów.

 

Ten piękny, podwodny spektakl muzyczny odbył się dzięki pomysłowi samej bohaterki, której ulubionym utworem jest „Aria” (wł. „powietrze”) pianisty Alleviego. Postanowiła napisać e-maila do swojego mistrza, a ten odpowiedział z wielkim entuzjazmem.

 

Obecnie podwodna tancerka jest członkiem Kadry Narodowej bezdechu i przygotowuje się do Mistrzostw Świata Outdoor, które w październiku odbędą się w Ischii. Sama Molinari opowiada następująco o swoim podwodnym doświadczeniu:

 

Na każdym treningu i zawodach moim żywiołem jest woda, ale powietrze jest niezbędne. To dzięki rezerwie powietrza, udaje mi się robić to, co kocham najbardziej: mogę zanurzyć się w bezdechu. W takich momentach od zawsze odtwarzam sobie w umyśle utwór Alleviego.”

Poprzedni

Tanie podróżowanie do Włoch – co trzeba wiedzieć?

Sycylia będzie czerpać energię z owoców cytrusowych

Następny

Dodaj komentarz