,

Toskania. Wyjątkowa kraina i jej atrakcje.

przez redakcja

Piękne włoskie miasta oraz malownicze regiony tego kraju mają swych zagorzałych sympatyków. Choć każdy zakątek tego państwa ma w sobie coś wyjątkowego, szczególną popularnością wśród turystów cieszy się Toskania.

Piękne włoskie miasta oraz malownicze regiony tego kraju mają swych zagorzałych sympatyków. Choć każdy zakątek tego państwa ma w sobie coś wyjątkowego, szczególną popularnością wśród turystów cieszy się Toskania. Ten region o przemysłowo – rolniczym charakterze odgrywa ważną rolę we włoskiej turystyce, a wśród licznych atrakcji tego obszaru na szczególną uwagę zasługuje toskańska stolica – Florencja oraz malownicza wyspa Elba. Nie są one jednak jedynymi miejscami, które warto zobaczyć w tej części świata.


Najważniejsze miasta regionu


Florencja, Siena oraz Piza – te trzy miasta sprawiły, że Toskanię każdego roku odwiedzają tłumy turystów. Najpopularniejsza jest oczywiście Florencja, pełna renesansowych budowli. Tutejsze pałace i kościoły są cennymi zabytkami sztuki. Jednym z najciekawszych zabytków tego miasta jest XV – wieczny pałac Medyceuszy, który do dziś zachwyca gości swymi reprezentacyjnymi wnętrzami. Z tym rodem można się spotkać również podczas zwiedzania bazyliki San Lorenzo, której ważną częścią jest Kaplica Medyceuszy. Będąc w tym mieście warto skoncentrować się nie tylko na jego architekturze, ale i na miejskim ogrodzie botanicznym. Ma on ciekawą i długą historię, która sięga czasów średniowiecza. Ważnym punktem na trasie podróży po Toskanii jest również Siena, której najwspanialszym zabytkiem jest katedra z XIII wieku. Piza, ostatnia z tego słynnego tria miejscowość, znana jest na całym świecie dzięki krzywej wieży. Na uwagę zasługuje również tutejsza katedra, której budowę rozpoczęto w XI wieku oraz miejscowe muzea, w których można podziwiać cenne skarby oraz obrazy toskańskich mistrzów.


Wyspiarska Toskania


Toskania to nie tylko zabytkowe miasta na „stałym lądzie”, ale również piękne wyspy leżące na wodach Morza Tyrreńskiego. Najważniejszą z nich jest Elba, znana doskonale z pobytu Napoleona w latach 1814-1815. Turystów przyciąga tu miasto Marciana, uznawane za najstarszą ludzką osadę na Elbie oraz malownicza miejscowość Porto Azzurro. Ta miejscowość chętnie jest wybierana przez tych, którzy na Elbie chcą wypocząć w wyjątkowym otoczeniu.


Drugą ciekawą wyspą Archipelagu Toskańskiego jest Capraia Isola, która niegdyś znana była z pięknych winorośli, a dziś znaczna część jej powierzchni objęta jest ochroną przyrody jako rezerwat. Skalista wyspa znana jest m.in. z muflonów oraz licznych gatunków jaszczurek i ptaków.


Piękno Włoch doceniło już niejedno biuro podróży, a wyprawy po jego najpiękniejszych krainach stają się coraz bardziej popularne. Chętnie biorą w nich udział ci, którzy lubią poznawać wyjątkowe miejsca i odkrywać najbardziej malownicze zakątki Europy.

Poprzedni

2 czerwca

W Palermo na Sycylii rozpoczyna się festiwal gejowski

Następny

Dodaj komentarz