Trąba powietrzna na południu Włoch

Tornado przeszło nad południową częścią Włoch, dokładnie nad miejscowością Tarent. Rannych jest 38 osób, w tym kilkoro dzieci. Jedna osoba jest poszukiwana.

Trąba powietrzna, która przeszła nad miejscowością Tarent, dokonała wielu szkód w mieście oraz w lokalnej hucie, jednej z największych tego typu zakładów w Europie, gdzie zniszczeniu uległ komin hutniczy.

W mieście wybuchła panika, gdyż z naderwanego komina zaczęły buchać płomienie, jednak władze  zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą, a wybuch to efekt kontrolowanego podpalenia emitowanego gazu.

Huta Ilva,  która ucierpiała w wyniku tornada, stała się ostatnio tematem zażyłych dyskusji – planowano jej zamknięcie z powodu emitowanych przez nią substancji zanieczyszczających środowisko, zaś dane na ten temat były tuszowane przez zarząd zakładu. W wyniku śledztwa przeprowadzonego w hucie zatrzymano kilka osób, które podejrzewane są o korupcję i fałszowanie wyników badań dotyczących emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

„Mario Monti Style” nowym hitem Internetu we Włoszech

Zarys profilu szatana na fresku we włoskim kościele