,

Tragedii we Włoszech można było zapobiec!

przez bedy

„Są osoby które powinny mnie teraz przeprosić i które będą nosić ciężar tej tragedii do końca życia. Temu wszystkiemu można było zapobiec” mówi Giampaolo Giuliani naukowiec który przewidział trzęsienie ziemi we Włoszech.
La Repubblica przeprowadziła wywiad z Giampaolo Giuliani który twierdzi iż przewidział trzęsienie ziemi w regionie Abruzzo. Naukowiec opracował własny system który pozwala na przewidzenie możliwość wystąpienia trzęsienia ziemi. W ostatnich dniach narzędzie opracowane przez naukowa Giampaolo Giuliani wskazywało bardzo dużą aktywność i możliwość wystąpienia ruchów sejsmicznych w okolicy miejscowości Sulmona (która należy do prowincji Aquila). Jednak nikt nie zainteresował się tymi prognozami.

Dziś w dniu tragedii Giampaolo Giuliani odpowiada na pytania zadane przez dziennikarkę La Repubblica w pełni złości:

„Tej nocy gdy wiedziałem już co się będzie działo nikt nie chciał mnie słuchać, nie wiedziałem do kogo mogę się jeszcze zwrócić.”

„Mówiono o mnie rzeczy niesamowite, powiedziano że jestem szaleńcem gdyż trzęsienia ziemi nie można przewidzieć. Teraz trudno mi mówić gdyż sytuacja naprawdę jest ciężka. Jednak przyjdzie moment w którym niektórzy będą musieli mnie przeprosić”.

„Mam na myśli w szczególności szefa ochrony cywilnej Guido Bertolaso, również burmistrza miejscowości Sulmona. Te osoby powinny przeprosić mnie w gazetach krajowych.”

Sam szef ochrony cywilnej Guido Bertolaso odpiera zarzuty naukowca twierdząc iż nie było możliwości przewidzenia tej tragedii.

Poniżej przedstawiamy fragment wywiadu przeprowadzonego z  Giampaolo Giuliani w którym opowiada on o swym systemie pozwalającym na przewidywanie trzęsienia ziemi.

Poprzedni

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Polska przesyła list kondolencyjny

Trzęsienie ziemi w Abruzzo: 179 ofiar i 34 osób zaginionych.

Następny

Dodaj komentarz