Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera w północnych Włoszech

Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera zanotowano we wtorek w północnej części Włoch, gdzie 20 maja doszło do silnego trzęsienia ziemi. Liczba ofiar stale rośnie, a z ostatnich danych wynika, że w wyniku trzęsienia ziemi zginęło co najmniej 10 osób.

Trzęsienie ziemi nawiedziło północne Włochy, a jego epicentrum wstrząsów znajdowało się w miejscowości Modella w prowincji Modena. Najnowsze dane mówią o co najmniej 10 ofiarach śmiertelnych, jednak ich liczba ciągle rośnie.

Wstrząsy miały miejsce we wtorek tuż po dziewiątej rano i były odczuwalny także w innych regionach Włoch – od Umbrii aż po Wenecję Euganejską i Trydent. We włoskich miastach, np. w Bolonii i Mediolanie wybuchła panika, a przerażeni ludzie wybiegali z budynków na ulice.

Na terenach nawiedzonych trzęsieniem ziemi 9 dni temu, gdzie od tygodnia obowiązuje stan wyjątkowy, odnotowano duże szkody, zaś stan wyjątkowy ma zostać przedłużony do początku lipca. W trzęsieniu ziemi 20 maja zginęło 7 osób, kilkadziesiąt zostało rannych. Wiele zabytkowych budynków zostało poważnie uszkodzonych, zaś tysiące osób straciły dach nad głową.

Kanadyjczyk Hesjedal wygrał Giro d

Polscy politycy pokonali włoskich w meczu piłki nożnej