,

Trzęsienie ziemi w okolicach Parmy

przez Patrycja Kaminska

Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech w tym tygodniu. Wczoraj zanotowano wstrząsy o sile 5,4 stopnia w skali Richtera w okolicach Parmy. Epicentrum znajdowało się 35 kilometrów od Parmy, a wstrząsy były także odczuwalne w Genui, Padwie i Mediolanie.

W północnych Włoszech znów zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o sile 5,4 stopnia w skali Richtera i o głębokości 60 kilometrów zostały zarejestrowane wczoraj przez sejsmografy Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, dokładnie o godzinie 15.53. Trzęsienie ziemi  miało miejsce w okolicach Parmy.

 

Informacje o ewentualnych szkodach i ofiarach mają zostać podane do wiadomości, jednak na razie nie ustalono jeszcze czy miały miejsce poważniejsze straty. Wstrząsy były także odczuwalne w rejonie Genui, Padwy i Mediolanu. Lekko odczuwalne mogły być również w Toskanii.

 

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu w północnej części Włoch – wówczas najsilniejsze wstrząsy o intensywności 4,9 stopnia w skali Richtera zanotowano w prowincji Reggio Emilia.

Poprzedni

Czym jest Treno della Memoria?

Zmarł w Rzymie były prezydent Włoch Oscar Luigi Scalfaro

Następny

Dodaj komentarz