,

Trzęsienie ziemi we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

Silne wstrząsy sejsmiczne odnotowano dziś w północnych Włoszech, głównie w Mediolanie, Turynie i Genewie. Trzęsienie miało siłę 4,9 stopni w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w regionie Emilia – Romagna, dokładnie między miastami Parma i Modena. Trwa ocenianie szkód, jakie wyrządziło trzęsienie ziemi.

Silne wstrząsy o sile 4,9 stopni w skali Richtera zanotowano dziś ok. 9 rano w Mediolanie, Turynie i Genewie. W stolicy Lombardii z powodu wstrząsów, które wzbudziły panikę, wiele osób wybiegło na ulicę, a w kilku szkołach i innych budynkach zarządzono ewakuację.

 

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w regionie Emilia – Romagna. Według danych Instytutu Geofizyki najsilniejsze wstrząsy miały miejsce w okolicy Poviglio, Brescello i Castel di Sotto. Wstrząsy odnotowano także w regionie Trentino Alto – Adige, Valle d’Aosta i w Toskanii.

 

Jak podają włoskie media, trzęsienie ziemi nie spowodowało poważniejszych strat. W niektórych budynkach odpadł tynk ze ścian, głównie w rejonie epicentrum wstrząsów. Trwa ocenianie szkód, jakie wyrządziło trzęsienie ziemi.

Poprzedni

Palio

Strajk transportowców we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz