Trzy nauczycielki z Neapolu aresztowane za bicie i obrażanie uczniów

Trzy nauczycielki z neapolitańskiej prowincji zostały ukarane aresztem domowym po ujawnieniu nagrania wideo, na którym widać, jak biją i obrażają uczniów.

Oskarżenia dotyczą trzech nauczycielek z okolic Neapolu: 38-letniej Rosy, 39-letniej Giovanny oraz 59-letniej Carmeli. Wszystkie trzy zostały skazane na karę aresztu domowego za wymierzanie kar cielesnych swoim uczniom, jak podaje dziennik „La Reppubblica”.

Nauczycielki dopuściły się tych czynów podczas pracy w szkole Vincenzo Russo w miejscowści Palma Campania, na wschód od Neapolu. Policja wkroczyła do szkoły po tym jak matka jednego z uczniów zgłosiła, że dzieci wracają do domu z siniakami i innymi ranami.

Policjanci rozmieścili ukryte kamery w klasach, które zarejestrowały nagrania stanowiące obecnie podstawę oskarżenia. Na filmach widać, jak nauczycielki używają przemocy fizycznej, a także agresywnie odnoszą sie do uczniów, obrażając ich, popychając czy wymierzając policzek.

Pięć utonięć podczas długiego weekendu we Włoszech

BauBeach Maccarese