,

Turyści odwiedzający Włochy coraz częściej wywożą nielegalne „pamiątki”

przez Patrycja Kaminska

Nastała nowa moda wśród turystów odwiedzających Włochy. Coraz częściej wywożą oni antyczne nielegalne „pamiątki” ukradzione z zabytków, które następnie próbują ukryć w walizkach. Jak podaje agencja ANSA najczęściej takie zachowanie dotyczy turystów z Europy Północnej.

Włoskie media podają, że zjawisko to jest coraz częstsze wśród turystów odwiedzających Włochy, szczególnie tych z Europy Północnej. Chowają oni w walizkach antyczne kostki, ukradzione z najstarszej drogi Appia oraz innych terenów archeologicznych, a nawet te współczesne, wyrwane z chodników na rzymskich placach.

 

Celnicy komentują, że cudzoziemcy nie powstrzymują się nawet przed kradzieżą większych „pamiątek”, takich jak ciężkie bloki minerału o nazwie leucyt czy też duże części skały wulkanicznej z regionu Lacjum, wykorzystywanej w przeszłości do budowy dróg i chodników.

 

Skradzione przedmioty cudzoziemcy następnie próbują ukryć w bagażach. Warto podkreślić, że wszystkim podróżnym przyłapanym na przewożeniu takich „pamiątek” na lotniskach stawia się zarzuty kradzieży.

Poprzedni

W Mediolanie znaleziono nieznane prace Caravaggia

Czysta woda we włoskich kąpieliskach

Następny

Dodaj komentarz