,

Turyści przyłapani na próbie wyrycia swoich imion na ścianach Koloseum

przez Patrycja Kaminska

Dwoje turystów znalazło się w kłopotliwej sytuacji po tym jak włoska policja przyłapała ich na próbie wyrycia swoich imion za pomocą monety na jednej z kolumn Koloseum, jednego z najbardziej cenionych włoskich zabytków, którego historia sięga dwóch tysięcy lat.

Nie wiadomo czy był to zwykły akt wandalizmu czy też turyści chcieli wpisać się w historię najsłynniejszego włoskiego zabytku, w każdym razie rzymska policja nie była zachwycona kiedy zatrzymała ich w ostatni wtorek.

 

Przyłapani na gorącym uczynku to 25-letni Duńczyk oraz 26-letnia Niemka. Zostali oni zauważeni przez pracownika amfiteatru, który od razu zawiadomił policję.

 

Władze Wiecznego Miasta od dawna czyhają na lekkomyślnych turystów, pragnących uwiecznić swoje inicjały na najsłynniejszych zabytkach. W styczniu personel Koloseum przyłapał Australijskiego mężczyznę, który wraz z synem próbował pozostawić po sobie znak na tym zabytku. Z kolei kanadyjska nastolatka została złapana na próbie kradzieży cegły z Koloseum, którą znaleziono potem w jej plecaku.

Poprzedni

Obcokrajowcy wyprzedzają Włochów w poszukiwaniu pracy w ich własnym kraju

Zubożonej południowej części Włoch grozi wyludnienie i zacofanie w przemyśle

Następny

Dodaj komentarz