,

Tydzień poświęcony wschodnim regionom Polski w Mediolanie dobiega końca

przez Monika Pietryga

Bohaterem Wystawy Światowej Expo 2015 w Mediolanie była w tym tygodniu Polska Wschodnia. Od 11 maja w Pawilonie Polskim ma miejsce promocja wschodnich regionów Polski. „Tydzień Polski Wschodniej” potrwa do 17 maja.

Dobiega końca promocja Polski Wschodniej na Expo 2015. Marszałkowie województw Podkarpackiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Świętokrzyskiego oraz Lubelskiego zostali zaproszeni do Mediolanu, by dyskutować o dużym potencjale regionu oraz konkurencyjności naszego przemysłu lotniczego, spożywczego i maszynowo-metalowego.

 

Najważniejszym wydarzeniem Tygodnia Polski Wschodniej (Settimana della Polonia Orientale) była Konferencja poświęcona promocji regionów wschodnich, która miała miejsce 13 maja w Hotelu Principe di Savoia w Mediolanie. Podczas spotkania prelegenci, wśród których znaleźli się nie tylko przedstawiciele województw ale i reprezentanci Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, rozmawiali o potencjale makroregionu, uwzgędniając mocne strony poszczególnych województw. Przedstawiciel włoskiej firmy Ferrero, aktywnie działającej w Polsce, opowiedział o swoich doświadczeniach w naszym kraju.

 

Ponadto Pawilon Polski zaszczyciła swoją obecnością polska mezzosopranistka Alicja Węgorzewska, której koncert zatytułowany „Diva for rent” miał miejsce 13 maja.

 

Kulinarnym akcentem Tygodnia Polski Wschodniej był pokaz Karola Okrasy, który zaprezentował Włochom tradycyjne potrawy Polski Wschodniej.

 

Poprzedni

Mieszkanie Felliniego na sprzedaż

Papież Franciszek przyjmuje w Stolicy Apostolskiej prezydenta Palestyny

Następny

Dodaj komentarz