,

Vespa

przez Patrycja Kaminska

Lata mijają, a motocykl marki Vespa, symbol włoskiego stylu i wolności, nadal ma się dobrze i jego popularność nie słabnie.

Firma Piaggio, która stworzyła Vespę, postanowiła także zaistnieć w świecie mody, tworząc kolekcję ubrań i akcesoriów, króra łączy w sobie, wzorem Vespy, starodawny styl z nowymi trendami.

 

Motocykl Vespa to właśnie przede wszystkim idealne połączenie przeszłości z teraźniejszością, starodawnego stylu z nowoczesnością, a jego nieustająca popularność jest gwarancją na przyszłość. Vespa była symbolem włoskiego stylu od momentu kiedy została zaprezentowana na rynku 50 lat temu i szybko stała się obiektem kultu na całym świecie.

 

Wkrótce marka Vespa stała się rownież symbolem dobrobytu ekonomicznego w latach ’50 i ’60. Motocykl został również bohaterem kultowych filmów tamtych lat, takich jak „Rzymskie wakacje” czy „La Dolce Vita” Federico Felliniego.

 

Nazwę temu niezwykłemu motocyklowi nadał Enrico Piaggio, właściciel firmy produkującej Vespy. Pierwszy motocykl powstał w czasie gdy Włochy pogrążone były w II wojnie światowej, a drogi często były uszkodzone i trudno przejezdne. Być może dlatego też Vespa idealnie wpasowała się w epokę i od razu zyskała ogromną popularność, gdyż nadawała się do tych warunków dzięki swojej mocnej i prostej konstrukcji.

Poprzedni

Msza na polskim cmentarzu wojennym na Monte Cassino

Zakaz pisania miłosnych wyznań na ścianie domu Julii w Weronie

Następny

Dodaj komentarz